Mobilní dům – to je i zahrada v jeho těsné blízkosti
Mobilní dřevostavby, které jsou obyvatelné celoročně, jsou výzvou pro mnohé z nás, co dáváme raději přednost klidnému životu, spíše v ústraní mimo městské chaotické prostředí, plné smogu, hluku a mnohdy i nepříjemných lidí, kteří se neustále někam ženou a nedovedou si život užít.
Patříte-li i vy do této kategorie, možná vás osloví možnost nechat umístit mobilní dům na parcelu spíše rekreační, nežli typickou stavební, posazenou do okolní zástavby tak, že máte v sousedství domy nalepené na sebe, jakožto obdobu hustě obydleného sídliště. Jistou možností je mobilní dřevostavbou nahradit stávající nevyhovující rekreační objekt, dřevěnou chatu, která slouží pouze jako sezónní a hlavně víkendové prostředí pro rekreaci.
V dřevěném mobilním domě získáte potřebné zázemí i pro pobyt v zimních měsících, a pokud zauvažujete o vytápění dřevem, bude to dobrá volba vzhledem k velké úspoře financí. Spolu s vlastní studnou, sporákem na propan-butan a případnou fotovoltaikou máte možnost snížit náklady na bydlení na minimum. Jakmile si uvědomíte, že nepotřebujete vydávat tolik energie v zaměstnání, a že vám zbývá více času sama na sebe, na své blízké a okolní přírodu, možná zjistíte, že od jara do podzimu je pro vás důležitější zahrada, než komfortní a účelně zařízený interiér domu.
Ozdravný pobyt na zahradě u mobilního domu
Okrasné keře, květiny a stromy – vyčleňte si na zahradě prostor alespoň zčásti jako okrasný, kde se budete cítit příjemně, a kde vás bude naplňovat štěstím zejména krása květů a tvarů okolní vegetace.
Užitková část – další část zahrady si můžete vyčlenit jako pěstební, pro sázení ředkviček, kedluben, brokolice, mrkve, rajčat, okurek, můžete tu mít malé pařeniště, skleník anebo pár ovocných stromů s jablky, třešněmi, švestkami či meruňkami.
Také něco pro sebe – využijte zahradu pro relaxaci i zlepšení vlastní buněčné regenerace, například s pergolou, altánkem, terasou se zahradním nábytkem a na trávníku s bosonohým chodníkem pro reflexní masáž chodidel.