30.6.2022

Sportovní auta

Od zadax.cz

V dnešní době má automobil úplně každý. Já osobně neznám nikoho, kdo by neměl automobil. Dokonce sice znám lidi, kteří mají třeba dva automobily, ale nemají vůbec řidičský průkaz. A řidičský průkaz třeba ztratili, že udělali nějaké velké přestupky, nebo ho prostě nemají anebo ho nechtějí. V takovém případě je někdo samozřejmě musí vozit, kdo má řidičský průkaz a oprávnění. Znám plno takových lidí, ale jak víme, ne vždycky je tohle ideální. Protože já jsem na tom podobně. Dříve jsem hodně závodila v automobilu.

Mám ráda sportovní auta.

Mě to strašně moc bavilo a začínala jsem už ve třinácti letech. Ve třinácti letech můžete jezdit takhle závodně, ovšem ale ne samozřejmě na hlavní pozemní komunikaci. Na hlavní pozemní komunikaci můžete jezdit, až máte řidičský průkaz. Takže jsem si čekala do svých osmnácti let. Jenomže jsem měla ten problém, že jsem měla špatný zrak, takže mi zatím pozastavili řidičský průkaz. A závodně jezdit autem jsem mohla. Měla jsem totiž velice ráda sportovní auta a velice jsem obdivovala auto Ferrari.

Ferrari je můj sen.

To jsem samozřejmě neměla. Doma jsem měla dvě obyčejná auta, taková starší, ale opravdu mi stačila. Byla jsem ráda, že mě někdo odveze třeba na nákup anebo že s někým jedu třeba na výlet. Hodně mě to bavilo a já jsem si řekla, že musím něco udělat se svým zrakem, abych si mohla udělat v budoucnu řidičský průkaz. Nyní mě příští rok čekají dvě operace očí, takže budu doufat a modlit se, že se všechno zlepší a všechno dopadne dobře, abych si potom později mohla udělat samozřejmě konečně už řidičský průkaz. Mnoho lidí chce řídit automobil a má ho doma, ale třeba nemají vůbec řidičský průkaz. A to je právě ten velmi smutný důvod, proč jsou taky někteří lidé z toho velmi nervózní. Znám to moc dobře, protože já už z toho mám taky nervy. Já, milovnice řízení nemohu řídit auto!