9.7.2022

Bazén a příslušenství

Od zadax.cz

Složení známe, protože víme, co jsme do vody dali. Jistě znáte veškeré ty věcičky, které nám pomohou vodu udržet čistou. Udržet ji v takovém stavu není jednoduché a posbírat síťkou nečistoty na hladině je málo. Tím se odstraní jen ty hrubé a okem viditelné. Ještě je zde však mikro prach, který za klidu klesá na dno a z něj se pomaličku tvoří bakterie, které začnou vodu znehodnocovat. Během nějaké doby se přidají další, voda zezelená a je zralá na vypuštění. Jenže všichni víme, kolik stojí napuštění bazénu, a tak je lépe nečistotám předcházet. Většinu jich zachytí filtr.

okraj bazénu

Druhou část, tedy to, co dopadne na dno však již nevysaje. To je třeba odstranit ručně. Pokud se někdo domnívá, že stačí hadr na holi, je na omylu. Tím tyto drobné nečistoty jen rozvíří a na hadru toho moc neulpí. Zde nám musí pomoci mechanizace a robotizace. Na toto je třeba vypustit do bazénu robota, který umí vyčistit celé dno. Ano, jistě jste uhodli, o kom je řeč, je to bazénový vysavač.

bazén

Jaký koupit a za kolik? Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Na to je třeba znát povrch čištěné plochy, tedy zda bude gumový, nebo to budou kachlíky, nebo cokoli jiného. Je dobré znát i rozměry a tvar, protože každý vysavač umí něco jiného.

Zda si koupit ruční, nebo raději volit automat, tedy robota, to je již jen vaše věc. Především si uvědomte, kolik do toho chcete investovat. Automatický bazénový vysavač je drobátko dražší než ruční, nebo polo automat. Také toho ovšem umí o mnoho více. Prakticky jde o to jen jej občas vyndat a vyčistit. Ano, on se umí sám zapnout a sám vypnout. Udělá to v době, kterou mu určíte vy. S ručním je více práce a starostí, ale zase je levnější, takže je třeba opravdu přemýšlet, jak jsme na tom s časem. A ještě jedna věc. Pokud budete bazénový vysavač teprve kupovat, tak nikam nemusíte. Objednejte si jej přímo zde přes odkaz.