4.5.2023

Zvažte výběr sladkostí pro děti

Od zadax.cz

Mít dítě je obrovský dar! Žádný rodič si nepřeje ublížit svému zlatíčku a nějak ho vědomě ohrozit. A často své děti touží odměňovat a hlavně hýčkat v podobě chutných sladkostí, kterým děti nikdy nepoví ne. Názory se liší, někteří je zavrhnou hned při přečtení složení, jiní se nebrání možnosti udělat dítěti radost nějakou čokoládou. Je to správné? A není jim to náhodou jenom na škodu?
rodina v obchodě
Kdy začít dávat dítěti nějaké sladkosti?
Platí pravidlo, že do ukončeného prvního roka dítěte, by nemělo pocítit žádnou jinou přislazenou chuť, než tu přírodní. Je to z hlediska růstu prvních zoubku, které jsou citlivé na kazivost a také ze zdravého a hodnotného vývoje, který by měl zahrnovat výživnou stravu, nikoliv sladkosti. Je dobré dítěti nenabízet sladkosti dřív, než zjistí co to vlastně chtějí a jakou mají chuť. Někdy tak můžete dítě ochránit před první chutí cukru až do dvou let věku dítěte.
nádobky medu

SLADKOSTI MAJÍ MNOHO PODOB

Jestli preferujete skutečnost, že vaše dítě seznámíte s chutí cukru co nejpozději, určitě si neodpustíte nějaké méně škodlivé náhražky v podobě sladkostí. Potěšit dítě je snadné a odměnit ho dobrotou ještě snazší. Co jim můžete nabídnout, jako sladké potěšení?
1.     Sušené ovoce– ovoce má přirozeně sladkou chuť, kterou není nutné nijak vylepšovat. Začít můžete u toho sušeného, protože fakt, že dostanou něco ze šustivého pytlíku je pro ně lákavá a radostná událost.
2.     Javorový sirup– osladit vašemu drobečkovi čaj, nebo kaši můžete pomocí javorového sirupu, který je dokonalým přírodním sladidlem! Báječně si pochutná a vy budete vědět, že má i proč.
3.     Med– když jim namažete na svačinu chléb s medem, nebo jim osladíte mléko tímto sladidlem, vykouzlíte jim úsměv na rtech okamžitě.
4.     Sušenky s přírodními sladidly– v obchodech s názvem Bio, seženete řadu sušenek vhodných i pro malé děti, které neprošli procesem s rafinovaným cukrem. Jsou v nich obsažené přírodní sladila a sirupy, které dětem nijak neškodí a chutnají pořád sladce.
cereální sušenky
Většina rodičů sladkosti pro děti nijak neřeší. Když si dítě o něco řekne (nejčastěji v obchodě) nečtou si zadní etikety a nepátrají po množství cukru v nich obsaženém.Bohužel netuší, že jim to nejen neprospívá, ale i ve velké míře škodí. Sladkosti pro malé děti nejsou žádným přínosem, pokud se nezaměříte na jejich hodnotu. Zvažte jestli není lepší potěšit vaše dítě zdravou variantou sladkého a chutného pokrmu, než dostat jim do těla množství cukru, škodlivého nejen pro zuby, ale i zdraví.