4.5.2023

Vůně podle typu místnosti

Od zadax.cz

Při výběru vonné svíčky a své oblíbené vůně se můžete řídit také podle toho, do jaké místnosti vašeho bydlení vonné svíčky nakupujete. Pro navození pocitu klidu a relaxace za pomoci těchto aromatických pomocníků vám pomůže to, že budete vědět, jaká vůně je vhodné do každého pokoje vašeho domova. Víte, jaké typy vůní jsou vhodné například do ložnice, obývacího pokoje, anebo koupelny?
hořící svíčka


Obývací pokoj


Obývací pokoj je místem, kde trávíme nejvíce ze svého času. Z toho důvodu je důležité, aby byla vůně v této místnosti o něco jemnější a slabší. Tato jemná intensita aroma svíčky potom navodí pocit příjemné atmosféry a harmonie. Jako nejvhodnějším typem vůně do obývacího pokoje je potom santalové dřevo, anebo rozličné květinové vůně.


Kuchyně


Do této důležité místnosti našeho domova je vhodné zvolit svíčku s vůní nejen pro nás příjemnou, ale rovněž účelovou. V kuchyni se totiž mísí nejrůznější pachy z vaření pokrmů. Pro tuto místnost jsou vhodné aroma čerstvě napečeného cukroví, anebo štrůdlu. Jsou to právě vůně koření, skořice, hřebíčku, ale i jablek. Své kouzlo však navodí rovněž vůně tymiánu, či citrusových plodů.


Koupelna


V koupelně je možné zvolit vonné svíčky také podle denní doby, kdy se v této místnosti nacházíme. Pokud jsme v koupelně ihned zrána, tak nás může příjemně naladit a osvěžit pro začátek dne svěží vůně, jako jsou například citrusové plody, máta peprná, anebo aroma eukalyptu. Pohybujeme-li se naopak v koupelně kvečeru, navodíme klid a pohodu naší duši delikátní vůní meduňky, anebo levandule. Do koupelny jsou rovněž vhodné tóny vůně kokosového ořechu, které vytvoří tu pravou relaxační atmosféru.
relax u okna


Pracovna


Pro tuto místnost jsou vhodné vůně na lepší soustředění, jako je například aroma jasmínu a jiné travnaté tóny vůní. Další vhodnou vůní do pracovny je také rozmarýn, který má povzbuzující účinky.