4.5.2023

S čím také „pomůžou“ anabolika

Od zadax.cz

U sportovců, kteří provozují silové sporty, se „zobání“ anabolik bohužel značně rozšířilo. Potvrdily to dotazníkové průzkumy, kde to sami přiznávají. A to je jistě „ve hře“ ještě skupina uživatelů, která to nepřizná ani v anonymním dotazníku. A uživatelé anabolik jsou bohužel stále mladší. Samozřejmě, že následky tohoto jednání nejsou tragické úplně pro všechny. Ale riziko poškození zdraví je skutečně velké. Je mnoho těch, kterým se to opravdu ošklivě nevyplatilo!

 těžká váha

Co si mohou kromě svalů také „vyrobit“?

–       infarkt

–       zvětšené srdce

–       poškozené ledviny a játra

–       vysoký krevní tlak se všemi „bonusy“, které přináší

–       zmenšená varlata a málo spermií

 

Anabolika ovlivňují hladinu cholesterolu!

A to samozřejmě k horšímu. Dle odborníků přispívají pravděpodobně k tomu, že se v našich játrech vyrábí enzym, který blokuje HDL (tzv. „hodný“) cholesterol a zvyšuje hladinu LDL (tzv. „zlého“) cholesterolu. A cévní systém je v ohrožení!

 

Čtvrtina „zobajících“ vzpěračů má ucpané cévy!

Ano, průzkumy odborníků to potvrdily. V cévách se jim usazuje plak, mají příznaky arterosklerózy. Pak stačí málo, kousek nánosu se uvolní a doplave do srdce. Nastává pak infarkt. Stav, který je u mladých lidí za normálních okolností celkem vzácný.

 posilování s čínkami

Poškození se už nedají napravit!

Když se silák stane pacientem a trpí srdečně – cévním onemocněním, jde dle lékařů již o stav, kdy poškození jsou již nevratná.

 

Každý z nás si samozřejmě sám svobodně rozhoduje, co dělá a z jakých důvodů to dělá. Platí to i v případě „zobání“. Musí se rozhodnout, zda mu za výše uvedená rizika ta „hromádka svalů“ stojí. Pokud ano, měl by alespoň o svém „tajemství“ něco říci svému lékaři. Klidně se totiž může dostat do situace, kdy mu tato skutečnost zachrání život! Některé z pánů by mohlo ovlivnit, když si znovu přečtou poslední bod z výčtu možných zdravotních poškození uvedených na začátku článku! Zabralo to? Pokud ani to ne, zbývá už jen popřát hodně štěstí. Budete ho potřebovat!