4.5.2023

Zpestřete si svoje výlety geocachingem!

Od zadax.cz


Co to vlastně je takový geocaching?
Česky také nazývaný geokešink je hra, která je na pomezí sportu a turistiky. Cílem této hry je díky použití navigačního systému GPS najít skryté objekty, které se nazývají v originále cache, česky tedy keše. V aplikaci, kterou si pro tuto hru můžete stáhnout do mobilu jsou uvedený záznamy v podobě souřadnic GPS. Ale není to pouze o tom, že zadáte souřadnice GPS, které v aplikaci najdete. Naopak, pokud se už stanete geocacherem, respektive geokešerem, budete muset souřadnice vypočítat či jiným pátráním zjistit. A to je na tom to skvělé!
 geocaching v krabičce
Jak začít s geocachingem?
K tomu, abyste se této hře mohli věnovat, se potřeba se samozřejmě seznámit se základními principy tohoto sportu či hry, jak chcete.
krabička geocaching
Co tedy je třeba udělat?
·         Určitě se zaregistrujte na nějaký server, který se této hře věnuje.
·         Můžete tedy hledat podle mapy a nápovědy, ale jak bylo uvedeno, je lepší na toto mít vhodné vybavení, ať už je to chytrý mobil či jiné vhodné zařízení.
·         Rozhodněte se, kde budete hledat. Ideálně si vyberte první keš, kterou máte v blízkosti bydliště, abyste si vyzkoušeli, jak vlastně taková hra probíhá, jak funguje aplikace, a co si pod tímto sportem vlastně můžete představit. Je třeba si vyzkoušet, zda je tato hra právě pro vás.
·         Určitě si nastudujte základní principy hry právě před lovem první keše. Například, jak se loguje, jak se chovat při hledání a podobné instrukce.
·         Poté už můžete samozřejmě hledat keše na výletech, na které vyrážíte a nebo přímo plánovat celé trasy za účelem sbírání keší.
kompas na kameni
·         Pokud už víte, jak to chodí a narazíte na nějakém zajímavém místě na fakt, že tam žádná keš není, samozřejmě ji můžete založit. Vždy se však opravdu dobře musíte přesvědčit o tom, že na daném místě třeba není finální keš nějakého složitějšího úkolu.
·         Pokud se rozhodujete ohledně založení keše, apelujeme na vás, nasbírejte nějaké zkušenosti, máme na mysli nasbírání několika desítek či dokonce stovek keší, a teprve poté se znovu nad založením nové keše zamyslete.