25.2.2022

Tohle by ti v jídelníčku chybět nemělo!

Od zadax.cz

Kešu oříšky jsou velmi příznivé pro naše tělo. Nejenom, že obsahují minerály a mnoho vitamínů, ale i úžasně chutnají. Tyto malá jádra mají vysoký obsah vitamínu E a zinku. Vitamín E je nejprospěšnějším vitamínem v těle, jelikož působí jako antioxidant. Zinek příznivě působí na naši plodnost a na normální funkci naší imunity. Oříšek má i spousty minerálů jako je fosfor, vápník, železo a jiné.

kešu ořech

Tyto oříšky by neměli chybět u nikoho v jídelníčku. Je velmi podstatné abychom je jedli alespoň několikrát do týdne. Samozřejmě, že se prospěšné látky v kešu oříšcích dají nahradit i jinými způsoby, ale ti, co nejsou na ořechy přímo alergičtí je velmi důrazně doporučujeme. Cenová relace se nepohybuje příliš vysoko, a tak je dostupné si jej pořídit. Hodí se i do mnoha pokrmů. Kešu 1 kg se u nikoho ve spíži neztratí. Recepty s kešu patří spíše do zdravějšího jídelníčku. Receptů s nimi je mnoho a mnoho je jich i na internetu. Určitě se podívejte a inspirujte se. Hodí se jak do těstovinového salátu, tak k rýži a též do masových směsí. Uděláme si klidně i směs s ovesných vloček, ovoce, chia semínek a kešu ořechy, a to je dobrota.

Celkově ořechy pro lidský organismus přináší spousty vitamínů a minerálů, takže neváhejte vyzkoušet i jiné. Hodí se jak do pokrmů, tak i na chroupání u filmu. Je to velmi chutný ořech, a ještě je zdraví. Určitě pro lidské tělo mnohem zdravější než smažené brambůrky. Pokud chceme držet anebo dokonce už držíme nějakou dietu na hubnutí, tak vám kešu oříšky pomůžou! Sice v sobě mají větší podíl tuků nicméně jsou méně kalorické. Příznivě působí i na vaše srdíčko, a to si musíme chránit ze všeho nejvíce.

snidane s orechy

Upozorníme ale na možnost alergické reakce! Alergie na kešu oříšky je celkem běžná, po požití vás začne svědit kůže a může dojít až ke zhoršenému dýchání, a to je nutné okamžitě řešit! Takže pokud trpíte alergií, jste zrovna ta cílová skupina, která potřebuje tyto prospěšné látky z oříšků brát z jiných zdrojů potravy.