24.3.2022

Kam s brýlemi?

Od zadax.cz

S brýlemi se ve svém životě setká téměř každý člověk. Nemusí jít totiž je o brýle dioptrické, chránit musíme i brýle sluneční, které nás chrání v létě před slunečními paprsky. Někteří lidé také nosí brýle do auta pro lepší vidění a proti oslnění a jiní zase jako ochranu očí před počítačovým zářením. Najdou se i lidé, kteří nosí brýle jen jako módní doplněk. Všichni tedy občas máme brýle v ruce, pokud je zrovna nemáme na nose a pak přijde otázka – kam s nimi.

brýle pouzdro černé

V nejčastějším případě člověk odloží své brýle jen tak na stůl. To není nejšťastnější řešení. Jednak mohou spadnout nebo na ně někdo něco položí, případně je zapomeneme, přehlédneme. Mohou se také poškrábat o ostré předměty. Další časté a nebezpečné místo pro brýle je koupelna, kde si brýle odkládáme na skříňku, poličku nebo umyvadlo. Pád na tvrdou podlahu koupelny je pro křehké brýle často poledním. Pokud jsme někde na cestě, najdou se i tací, kteří si brýle hodí jen tak do tašky, kabelky nebo batohu a to už je velmi riskantní. Polámání, poškrábání a znečištění brýlí je pak téměř jisté. Jak tomu předcházet?

brýle pouzdro bílé

Pořiďte si pouzdra na brýle. Zní to jednoduše, ale pak se musíte ještě přinutit je používat a skutečně tam brýle odkládat. Proto je důležité, abyste si vybrali právě takové, které budete mít rádi a které k používání bude přímo vyzývat. Zvolte si oblíbenou barvu a styl, jaký vám vyhovuje a nic vám nebrání mít pouzder několik a střídat je podle nálady nebo je rozmístit na místa, kam si brýle vy sami odkládáte nejčastěji. Pouzdra mohou být jen měkká a lehká, ale také pevná a poskytující účinnou všestrannou ochranu vašim brýlím. Dokonce mohou být skládací a tak prázdné pouzdro ve vaší kabelce či batohu nezabere téměř žádné místo. Součástí dobrého pouzdra bývá i jemný leštící hadřík a někdy i stahovací pytlíček. Nezapomeňte brýle kromě leštění i jednou za čas opláchnout mýdlovou vodou a jemně osušit.