17.8.2021

Jsou levné, ale rozhodně ne špatné

Od zadax.cz

Je vcelku pochopitelné, že jsou obytné nemovitosti drahé. Ovšem tolik, kolik stojí dnes, už si může dovolit dát jen omezený počet zájemců o své bydlení.

Jsou levné, ale rozhodně ne špatné

Jsou lidé, pro které je daleko výhodnější bydlet někde v podnájmu než ve vlastním. A pak je tu většina, která právě přemýšlí zcela opačně. Koupě vlastního bydlení sice vždy byla velká finanční investice, ale za tu bylo možné koupit si jistotu, kterou nikdy v podnájmu člověk mít nemůže. Tyto jistoty jsou však stále méně a méně dostupné, jelikož obytné nemovitosti drahnou s postupem času exponenciálně. Zatím co dříve si mol pořídit vlastní bydlení každý, kdo alespoň trochu slušně vydělával, dnes to již není pravidle. Samozřejmě, že zájem o vlastní bydlení je stále obrovský, ale z velké části je to dáno tím, že prostě bydlení není. Málo se staví.

Pokřivené domky

Není tak divu, že se hodně lidí rozhodlo na to jít trochu od lesa a přestali hledat klasické možnosti bydlení jako jsou byty a rodinné vilky, ale zaměřili se na alternativní formy, které jsou obvykle daleko levnější. A tak v posledních letech stoupl prodej levných mobilních domů Lavarohouse skutečně razantně. Tam kde je poptávka, tam se obvykle objeví nabídka.

Tato nabídka však není nekvalitní, ale naopak velmi dobrá. Mobilní domy stále nejsou českým obyvatelstvem brány jako rovnoprávné bydlení v porovnání s byty, ale to je dáno neznalostí. Hlavně nejmodernější modely jsou v tomto ohledu prakticky dokonalé. A to jak vybaveností interiéru, tak třeba i zateplením. Ano, tento druh bydlení je ve svých nejnovějších verzích opravdu kvalitně izolován, a to jak tepelně, tak i zvukově. Kdo si přeje teploučko a klid, ten je může dostat za slušné peníze.

Puzzle z bankovek

Mobilní domů si už všimli i zájemci o letní chatky. Láká je samozřejmě hlavně cena, která bývá daleko nižší než cena klasických dřevostaveb. Majitelé pozemků v klasické rekreační destinaci tak mohou využít výhodných cen dříve vyrobených verzí a pořídit si místo klasické chatky mobilní variantu. Důvodem není jen cena, ale také fakt, že zde není nutné čekat, až se celý projekt realizuje.