7.8.2021

Čistou mzdu si vypočítáte na internetu

Od zadax.cz

Do práce se chodí vydělávat peníze, to je každému jistě zřejmé. Jenomže pro některé lidi je právě mzda tou nejdůležitější položkou a tak ji potřebují vědět ihned. Každý zaměstnavatel by vám měl říct, kolik budete vydělávat peněz a to v hrubém. Někteří to dokonce mohou uvést v čistém, ale na to nespoléhejte, většinou se při pohovoru baví o částkách v hrubém.

Z této hrubé částky je nutné odečíst všechny zákonem stanovené položky jako je daň z příjmů a sociální a zdravotní pojištění. Naopak přilepšíte si díky slevě na dani, která se týká všech zaměstnanců.

Výpočet čisté mzdy Kalkulackacistemzdy se může zdát složitý, ale naštěstí se nemusí složitě počítat na papíře. Všechno za vás vypočítá online kalkulačka, do které stačí zadat částku vaší hrubé mzdy, a posléze uvidíte výsledek. Je to jednoduchý a velice rychlý způsob, jak se přesvědčit, jakou mzdu získáte v novém zaměstnání nebo jakou budete mít další výplatu. Kdykoliv tam můžete zadat jakoukoliv částku a hned uvidíte výsledek. Podle toho si uděláte obrázek o tom, kolik budete vydělávat.

žena peníze

Kalkulačky na internetu myslí na všechno, nejenom, že vám odvedou základní zdravotní pojištění a také sociální pojištění, ale samozřejmě také daň z příjmů. Ihned uvidíte, kolik budete platit z vaší měsíční mzdy na těchto poplatcích.

Dokonce myslí také na invalidy, studenty nebo na děti. Všechna tato zvýhodnění či další různé položky můžete do kalkulačky zadat a výpočet bude přesný.

peníze

Díky tomu ihned uvidíte správný výsledek. Pro rok 2021 se nepočítá se super hrubou mzdou, která byla dočasně zrušená a vlastně nikdo neví, jestli se vrátí nebo nevrátí případně, kdy by tato situace mohla nastat.

Zaměstnavatel vám také v případě běžného pracovního poměru nesmí dát menší mzdu než je zákonem stanovená minimální hranice. Pro rok 2021 tato částka činí 15 200 Kč hrubého. Tuto mzdu musíte dostat vždy, ať už vykonáváte jakoukoliv pracovní pozici. Jedná se o takzvanou minimální mzdu.