4.5.2023

Jak vybrat správné džíny pro určitý typ postavy?

Od zadax.cz

Džíny neboli rifle, jsou základním kouskem, který by neměl chybět v žádném šatníku. Někdy ale není úplně snadné najít ty pravé, které by perfektně seděly, vypadaly lichotivě a zároveň byly pro jejich nositelku pohodlné. Pojďme si říct, jakými pravidly se při výběru řídit a kde případně hledat.
džíny s knoflíky
Chlapecká postava
Ženám a dívkám s útlou siluetou zpravidla sedí téměř každý typ riflí. S čím mohou ale často bojovat je výběr skinny džínů, tedy těch úplně těsných, které často nemusí ideálně sedět v pase. Vyplatí se hledat spíše strečové materiály, které se postavě krásně přizpůsobí. Za zkoušku rozhodně stojí Topshop.
Výrazné křivky
Postavám typu hruška nejlépe sedí užší džíny s vysokým pasem, které jsou nejen pohodlné, ale také vypadají skvěle. Za zkoušku rozhodně stojí i ty rozšířené do zvonu. Kamenný obchod Topshop je opět skvělou volbou.
Mohutnější střed těla
Typ postavy vynikající tenkýma nohama a výraznější horní částí těla se nazývá “jablko”. Velmi jim sluší džíny rovného střihu s nižším, či lehce zvýšeným sedem. Chybu majitelky tohoto typu postavy neudělají ani s kalhotami typu boyfriend. Určitě se vyplatí navštívit prodejnu Marks&Spencer.
Dlouhé nohy
Majitelkám dlouhých nohou velmi sluší rifle střižené do zvonu a také ty s nižším sedem. Mohou si dovolit také nohavice ohrnout u kotníku.
Kratší nohy
Rovný či skinny střih kalhot s vyšším pasem nohy opticky prodlouží a zaručí pohodlí.
 díry na kolenou

Barevná provedení

 
·         Asi není žádným tajemstvím, že černá barva opticky zeštíhluje, působí lichotivě a hodí se téměř ke všemu.
·          Investice do kvalitních tmavě-modrých džínů se rozhodně také vyplatí, protože se pyšní podobnými vlastnostmi jako ty černé a zároveň prozáří šatník.
·         Světlá džínsovina vypadá skvěle na “boyfriendech”, ale jetřeba počítat s tím, že né vždy bude světle modrá vypadat úplně lichotivě.