4.5.2023

S první láskou do konce života

Od zadax.cz

Vědci se nemůžou shodnout, po kolika letech zamilovanost odeznívá. Je ovšem jasné, že nevydrží navždy. Nicméně existují způsoby, jak docílit toho, aby se přeměnila v hlubší city nebo „přátelství“.
 dvojice důchodců

1)      Neusínejte na vavřínech

Nejčastějším důvodem, proč se dlouholeté páry rozcházejí, je, že zabřednou do stereotypu a začnou se nudit. Vymýšlet neustále něco nového může být pro někoho nezvladatelný úkol. Snažte se tedy alespoň střídat aktivity tak, aby byly neočekávané a změnit jejich drobnou součást nebo provedení. Pokud například chodíte každou neděli na procházku,vyrazte ven v sobotu a vypůjčte si s sebou pejska z útulku.
srdce v kůře 

2)      Dávejte ji najevo, že je pro Vás stále „ta jediná“

Charakter vztahu je po několika letech trochu jiný než na začátku. Nicméně se stále jedná o lásku mezi dvěma lidmi a měli byste se snažit najít si čas na to vyjádřit, co cítíte. Utvořte si nějaké pravidlo, například že přítelkyni jednou denně řeknete, že je krásná a dvakrát denně ji políbíte. Když dávku znásobíte, jen dobře. Když zapomenete, nevyhnete se ženským výčitkám typu: „Ty ses strašně změnil. Já už se Ti nelíbím. Už Tě to se mnou nebaví. Máš nějakou mladší.“
 

3)      Buďte kreativní

Lásku nemusíte vyjadřovat jen slovy. Přesněji řečeno, nevyjadřujte ji jen slovy! Není nutné přítelkyni hned nosit drahé dary a kupovat si tak tím další měsíc v její přítomnosti. Uvařte jí večeři, natrhejte květinu nebo napište milostný vzkaz na lednici. Žena oceňuje práci, kterou muž strávil přemýšlením a přípravami, aby jí udělal radost. Navíc se Vaše drahá polovička bude těšit na to, čím jí překvapíte příště. Ve vztahu je totiž potřeba přítomnost neustálého pozitivního napětí.
 miluju tě a bílé růže
Pamatujte! Dávejte si pozor na to, aby snaha neplynula jen z Vaší strany. Zezačátku můžete být svým chováním vzorem. Pokud jste ovšem i nadále jediní, kdo o Váš vztah pečuje, je něco špatně. V případě, že se budete snažit, ale stejně Vás přítelkyně opustí, nemějte výčitky svědomí. Zkrátka pro Vás nebyla ta pravá.