18.9.2022

Jak ušetřit za vodu

Od zadax.cz

V dnešní době, kdy se inflace promítá už opravdu snad do všech běžných výdajů domácnosti je dobré ušetřit peníze všude, kde je to alespoň trochu možné. Účty za energie jsou poslední dobou také velmi diskutovaným tématem a nárůst těchto cen je opravdu velmi vysoký. A rozhodně se to netýká jen tepla a plynu, mnoho firem zvýšilo i ceny vody. Jak si tedy poradit s tím, aby vaše spotřeba byla nižší, ale vy jste se nemuseli nijak extrémně omezovat?

Džbán s vodou

Všechno co má být https://www.novinky.cz/ekonomika/457221-letos-planuje-vyplatit-13-plat-skoro-polovina-firem-je-to-vic-nez-loni.html začíná u malých věcí. Tímto trikem nejspíš rozhodně neušetříte hektolitry vody v průběhu jednoho měsíce několik litrů to ale být může, v závislosti na tom, jak často vodu pijete. Před nalitím vody do sklenice totiž mnoho lidí vody zbytečně odpouští a nějaké množství určitě vyteče zbytečně.

rozvody vody

Sprcha namísto vany

Tento tip asi není třeba nějak zvlášť představovat. Koupelí ve vaně spotřebujete mnohem více vody než rychlou sprchou. Pokud potřebujete ve vaně párkrát za měsíc zrelaxovat po náročném dni, klidně v tom pokračujte, pokud si ale vanu dopřáváte každý den, zkuste popřemýšlet nad tím, jestli voda neteče zbytečně právě kvůli tomuto.

kohoutek v koupelně

Oprava a revize

Pokud se vám nějak nezdá množství spotřebované vody, protéká záchod nebo kape kohoutek, možná bude nejlepším krokem kontaktovat schopného instalatéra z Ostravy – Poruba Instalater.info. Investice do jeho návštěvy se nejen v případě podezření na nějaký problém určitě může vyplatit a je zcela jisté, že do budoucna nějaké finanční prostředky může ušetřit.

Čištění zubů

Opravdu si myslíte, že při čištění zubů musí být nutně zapnutá voda po celou dobu procesu? Proces čištění trvá cca 2 minuty a pokud žijete ve čtyřčlenné domácnosti, vody za 8 minut neodteče úplně málo. Zkuste kohoutkem otočit až poté, co vše dokončíte a zbytky pasty jen spláchněte rychlým proudem tekoucí vody.

5/5 - (2 votes)