30.12.2022

Sladkosti se zmrzlinou pro horké letní dny

Od zadax.cz

Zmrzliny máme spoustu druhů. Kopečkovou, točenou, smetanové, sorbety, mražený jogurt a spoustu dalších. Záleží na vašich chuťových preferencích, kterou si zvolíte. Ostatně, není nic lepšího, než když si v létě můžete vychutnat porci svojí nejoblíbenější zmrzliny. Jestli už nechcete jíst zmrzlinu samostatně, zde je pár tipů, jak si můžete svou oblíbenou zmrzlinu dát a skvěle si pochutnat.

zmrzlina

Zmrzlinový pohár

Naprostá klasika, která nadchne každého milovníka zmrzliny. Máte možnost si takový pohár vytvořit na desítky způsobů, malý, velký, jak jen chcete. Vyberte si vhodné nádobí, třeba skleněné poháry nebo misky na zmrzlinu Goldpress. Dovnitř můžete navrstvit oblíbenou zmrzlin, nějaké ovoce, šlehačku, polevu, různé posypky, bonbóny…co jen vás napadne.

pohár

Affogato

Slyšeli jste někdy pojem affogato? Tato pochoutka nadchne všechny milovníky kávy a zmrzliny. Pokud nemáte chuť na klasickou ledovou kávu, vyzkoušejte tento nápoj, nebo spíše dezert, který pochází z Itálie. Do skleničky nebo šálku si dáte kopeček zmrzliny, nejlépe vanilkové či smetanové a ten zalijete čerstvě připraveným espressem. Káva se zmrzlinou osladí a zároveň ochladí. Dostanete jedinečnou pochoutku snoubící lahodnou, krémovou chuť zmrzliny spolu s hořkostí kávy.

Palačinky se zmrzlinou

Tenké, sladké těsto palačinky, naplněné vším, čím máte rádi a doplněné o kopeček lahodné zmrzliny. Jeden z nejlepších dezertů, vhodný na horké léto a zároveň velmi snadný na přípravu. Dbejte na to, aby byly palačinky co nejtenčí a příliš je neslaďte, jelikož budou doplněny sladkou zmrzlinu. Palačinku si natřete lískooříškovou pomazánkou, džemem nebo čímkoliv jiným. Překlopte ji a doplňte ji kopečkem vanilkové, smetanové, čokoládové či jiné zmrzliny, ale s těmito máte zaručenou delikátní chuť. Na vrch můžete přidat ještě čerstvou šlehačku a ovoce.