10.1.2023

Stěhujeme byt s dodávkou v zimním období

Od zadax.cz

Stěhování v zimě patří k nejnáročnějším životním situacím a my bychom si mohli v krátkosti shrnout, která úskalí ohrožují každého, kdo se do této práce pustí svépomocí, např. s pronajatou dodávkou z půjčovny dodávek v Praze.

Krátký sluneční svit – stěhovat se v létě je snazší, než v zimě už jen z toho důvodu, že slunce vychází již po čtvrté hodině ranní a zapadá až kolem 21. hodiny. V noci bývá spíše soumrak a některé práce v souvislosti se stěhováním se dají provádět i venku po setmění. V zimě je délka slunečního svitu zhruba poloviční, cca 8 hodin, a po setmění toho už mnoho nezvládnete. Myslete i na to i kvůli svítidlům, protože pokud se přestěhujete do domu, odkud bývalý majitel svítidla odmontoval, po šestnácté hodině už doma téměř neuvidíte na krok.

kartonová krabice

Námraza – pronajmout si na stěhování dodávku v létě, kdy jsou suché silnice a slunce nad hlavou, je něco úplně jiného, nežli jízda v zimě, za snížené viditelnosti, v průběhu sněžení a námrazy na silnici. S plně naloženým vozidlem a případně i s přívěsným vozíkem se můžete dostat do mnohem větších obtíží, a nezapomínejte, že vůz není váš, a že následky vámi zaviněné nehody budete muset také zaplatit. V zimě se zároveň mnohem více vyplácí sjednat si při pronájmu dodávky nezávislé pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu.

pronajatá dodávka

Úrazy – nebezpečí http://www.bizbooks.cz/o-nas/zpravy-z-redakce/myslete-jednoduse/ úrazu se při stěhování zvyšuje právě v zimním období. Nezapomínejte na posypový materiál, nejlépe drobný křemičitý písek nebo popel. Posypová sůl nebo močovina je zde nevhodná, protože pod vámi vznikne slaná břečka a na té rovněž můžete snadno uklouznout. Nebezpečí úrazů se zvyšuje i při přenášení břemen, kdy pod sebe nevidíte, proto je velmi důležité mít pod sebou pokud možno suchý a neklouzavý povrch, ošetřený vhodným posypem, a to jak na chodníku, tak i na silnici před domem anebo venku na zahradě na trávníku kolem domu.