10.9.2022

Léčba prostaty poslouží zároveň jako prevence

Od zadax.cz

V tomto případě myslíme léčbou spíše režimová opatření. Neznamená to samozřejmě, že ve strachu o svou prostatu do sebe začnete bezdůvodně cpát léky na prostatu. K léčbě onemocnění prostaty přispívá mimo jiné i změna životního stylu, a na tu byste se měli zaměřit v rámci prevence. Je prokázáno, že lidé, kteří si udržují optimální váhu, mají zdravý jídelníček, hýbou se pravidelně a vyhýbají se návykovým látkám, trpí méně onemocněními prostaty než muži, kteří vedou přesně opačný životní styl.

K rizikovým faktorům patří u onemocnění prostaty věk. Konkrétně 45 a více. Ten nijak neovlivníte, proto se zaměřte na ostatní faktory. Dalším je vysoká hladina testosteronu. Svou hladinu zjistíte pouze pokud vám lékař udělá krevní http://kalkulacky.idnes.cz/zdravi/zd_krevni-skupina-pro-dite.php testy, což může, pokud u vás bude mít podezření na onemocnění prostaty.

Dalšími rizikovými faktory jsou diabetes mellitus, vysoký krevní tlak a obezita. Všechny tři věci lze zmírnit, ne-li úplně vyléčit zdravým životním stylem.

zelenina

Začněte se vyhýbat všem svým závislostem. Pokud jste zvyklí pít alkohol každý týden, nebo dokonce každý den, začněte pracovat na změně. Neříkáme, že si jednou za čas nemůžete dát pivo nebo sklenku vína, ale rozhodně by to nemělo být na dennodenní bázi. Skoncujte také s kouřením. Jenom si tím prospějete.

Pravidelným pohybem prospějete sami sobě nejen v rámci prevence proti onemocněním prostaty, ale slouží i jako prevence proti onemocněním srdce, trávicího systému nebo dýchacího systému. Pohyb ve svém životě zkrátka potřebujeme. Jestli se chcete vymlouvat na nedostatek času, půl hodinku třikrát až čtyřikrát týdně si určitě najdete. Spousta pojišťoven také přispívá nějakou částkou na pravidelný pohyb svým klientům.

pohyb

Zaměřte se ve své stravě na zdravé potraviny s vysokým obsahem zdraví prospěšných látek. Řadíme mezi ně čerstvou zeleninu a ovoce, libové maso, ryby, ořechy, rostlinné kvalitní tuky, celozrnné pečivo, ovesné vločky, mléčné výrobky, vejce. Všechno jsou to základní a levné potraviny, které prospějí vašemu tělu.