4.5.2023

Dívky z roštu

Od zadax.cz

Motoristický sport byl vždycky spojován s krásnými ženami. Často i méně oblečenými, ale to mužskému oku jen lahodí. Jakmile si nějaká automobilová nebo motorkářská firma, prodejce, výrobce a podobně nechává fotit kalendář, tak tam krásné modelky nesmějí chybět. Myslíte, že je to ponižuje nebo že jim to lichotí, že byly pro tuto práci vybrány.

formule

Stejně tak na startovním roštu, ať již se jedná o auta nebo o motorky, stojí vždy u každého jezdce dívka s deštníkem, slunečníkem nebo cedulí se startovním číslem nebo číslem jezdce. Nezřídka to bývají i přítelkyně jezdců nebo dívky z dané země, které se živí jako modelky nebo hostesky, případně si některé vozí týmy s sebou.

Je to práce nebo brigáda jako každá jiná, jen jste více vidět a můžete se seznámit s vlivnými, zajímavými a bohatými lidmi. A musíte také dobře vypadat a být mladé. Nikomu by se nechtělo v televizi koukat na buclatou padesátnici držící deštník. To ale není diskriminace, to je fakt, který prostě k této práci a těmto sportům patří.
A co čert nechtěl? Kampaň zvaná Me Too spustila vlnu rozhodnutí a změn, nad kterými člověk nestačí kroutit hlavou. A to zatím netušíme, co všechno ještě přijde. Fanoušci F1 mají od nové sezony smůlu, žádné sličné dívky na roštu již neuvidí.

moto

Americké vedení rozhodlo o jejich stažení ze závodů, prý to neodpovídá normám dnešní doby. Tradice nehraje žádnou roli, ani přímluvy pilotů nepomohly.
Jak dlouho bude trvat, než něco podobného postihne Moto GP, to je otázkou. Třeba to přijde rychle a fanoušci motorek budou mít již také tuto sezonu smůlu. A hlavně budou mít smůlu dívky. Pro ty to byl skvělý výdělek, legrace a možnost se zviditelnit. Musí poděkovat feministkám, které tak zručně bojují za práva žen.
Mám takový dojem, že modelkám na přehlídkových molech také brzy odzvoní. Vždyť je to degradující, dělat ramínko na šaty a nechávat se líčit a česat podle cizích představ.