4.5.2023

Jak se obléci v business stylu

Od zadax.cz

Jsou místa a povolání, kde musíme dbát na správné ošacení. Práce v businessu určitě k takovým místům patří a vhodný oděv je samozřejmostí. Jen těžko si můžeme představit, že například manažer nebo majitel firmy se dostaví na důležité jednání v teplákách a sportovní mikině a dámy se předvedou v roztrhaných džínách a teniskách. Samozřejmě nic proti sportovnímu oblečení, ale zvažte, kam je vhodné ho nosit.
Někomu je cit pro výběr oblečení daný. Jiný člověk třeba tápe. Pokud jste vysoce postavený zaměstnanec nebo pracujete v zaměstnání, kde se vhodné oblečení předpokládá, bude se od vás nejspíš očekávat, že páni budou do zaměstnání docházet v obleku a dámy zvolí kostýmek.
pověšený oblek
Jaký oděv by měli zvolit muži?
Pokud se nehodláte zúčastnit nějakého důležitého jednání a nemusíte zrovna působit formálně, můžete zvolit trochu ležérnější styl. Není to rozhodně na škodu. Můžete obléci džíny, které doplníte jednobarevnou košilí. Vhodná kombinace bude s propínacím svetrem. Oblečení byste měli volit raději jednobarevné a v tlumenějších barvách. Odstínem hnědé, šedé, béžové určitě nic nezkazíte. Zvolte jednoduchý střih. Pokud se rozhodnete pro oblek, dejte pozor na správnou délku nohavic, které by neměly být příliš dlouhé.
Vhodné jsou i doplňky – hodinky nebo pásek. Ke vhodnému oblečení samozřejmě patří celkově upravená vizáž.
Vysoce dbejte na nošení čisté obuvi. Můžete být oblečeni sebelépe, ale v případě, že budete obuti do okopaných nebo špinavých bot, váš celkový dojem naprosto pokazíte. Toto platí samozřejmě jak pro pány, tak pro dámy.
sbírka kravat
Jak jsou na tom dámy?
Dámy asi budou mít ve výběru vhodného oblečení větší možnosti. Klasikou je kostýmek. Bude jen na vás, jestli zvolíte kostým kalhotový nebo se sukní. Kostým doplňte košilí s dlouhým rukávem. Košili nemějte příliš rozhalenou, působilo by to vyzývavě a nevhodně.