4.5.2023

Co se ve vztahu dá ustát a co naopak, nedá snést

Od zadax.cz

Pravidla jsou dána prakticky ke všemu, co vede náš život. Výjimkou není ani náš vztah, neboli náš pohled na něho. Ženy i muži to vnímají odlišně , tak si pojďme ukázat, kde se to všechno pojí.
hádka dvou

Základní zásady pro přežití v této „džungli“ jsou –

1. Alfa versus Beta – jak muži, tak i ženy mají nutnost, být jednou na vrcholu a mít vedoucí pozici ve vztahu. Většinou si ženy, svou šikovností a liščím rozumem přesadí vše, co si zamanou a muži, z toho jako vždy, šílí. Nechápou totiž, jak je možné, že ustoupili a nechali ženu vyhrát. Z pozice Beta, se cítí zranitelní a dotknutí vlastním egem. Ženy umí použít své zbraně v jakékoliv situaci a tahat za ty správné provazy. Drazí pánové, stůjte si za svým a my, budeme už poslušné, přísaháme!

2. Práce napůl – na rozdíl od čiperné ženy, takový muž udělá vše, co musí jaksi jenom zčásti, prakticky napůl. Buďto jsou ženy opravdové pedantky, nebo jsou muži odjakživa líní tvorové. Kolikrát jste si řekli, že jste si to měla udělat raději sama, než se rozčilovat s nepraktickým mužem, kterému vše trvá hodiny! Na jejích obranu – proč tedy dokola po mužích, něco požadujete? Chopte se práce a udělejte si ji sama, a už nebude prostor na nadávky!

smutný vzath
3.
Důvtip – milé dámy, tady je na místě vám promluvit do duše. Kde pořád berete tu naději, že pokud muži něco naznačíte, hned to pochopí. Buďte konečně přímé a řekněte na rovinu to, co od nich požadujete. Chudáci chlapi, to jinak nikdy nepochopí! A pánové, konečně začněte být vnímaví a naslouchejte, pak si aspoň nebudeme připadat jako by jsme se bavili s prvňáčkem.

4. Ústupky – ženy po mužích neustále něco chtějí. Zázrakem je, že se jim to záhadným způsobem i daří, ale proč muži, ve všem ženám ustupují? Vždyť vztah je hlavně o kompromisech ze dvou stran, nikoli o přitakávání jedné dominantní ženy, na poslušného muže.

5. Pořádek – tady budeme mluvit o zcela odlišných dvou světech. Zatím co pro ženu, je úklid většinou na prvním místě a zahrnuje hodiny práce a úsilí, muži ho vnímají jako několika – minutovou záležitost. Jediné, co je oba spojuje, je naprostá spokojenost z daného výsledku. Akorát na straně ženy je oprávněná, a na straně muže, žalostná!

spolu ruku v ruce
Jestli jste muž, či žena, není podstatné. Důležité je, najít k sobě osobu, se kterou budete chtít, projít si tímto šílenstvím, protože žádný vztah není ukázkový. Všechny „malichernosti“ se dají přežít! Závažnost skutečných problémů pocítíte v opravdových situacích. To, jestli vás žena přinutila utratit další peníze za nové boty, nebo kabelku, nebo jestli muž nechal pohozené věci po celém domě, včetně pod postelí, se dají překousnout po pár „počítání do deseti“. Uznejte sama.