11.5.2019

Zábava pro malé caparty

Od zadax.cz

Když venku prší, obvykle jsme nuceni sedět u počítače, případně se dívat na televizi nebo si přečíst nějakou pěknou knížku, ale děti to mají přeci jen trochu jinak, zvláště ty mladší. Mají v sobě totiž hodně energie, kterou musí ze sebe vyventilovat a civěním na televizi to opravdu nejde, alespoň ne většinou. Proto byste svým ratolestem měli v deštivé dny plné nudy rychle vymyslet zábavu, která je dokáže dostatečně zaujmout a u které alespoň chvíli vydrží.

dítě pod stolem

Schovávaná

Tradiční hra na schovávanou je opravdu osvědčená a hrály ji snad všechny generace. Navíc, když jste unavení, není nic lepšího. Děti se schovají a vy si mezitím můžete uvařit kávu nebo se alespoň trochu protáhnout. Není nutné jít hledat hned.

Tenis

Ano, i tenis se dá doma hrát. Pokud z nějakého důvodu chcete zlikvidovat veškeré křehké věci, které doma máte, můžete hrát s klasickými tenisovými míčky, ale po tomto lidé obvykle netouží. Proto můžete použít lehčí molitanové míčky, jejichž tvrdost není tak velká jako u tenisáků. Nemáte-li rakety, mohou si děti s míčkem házet jen tak o zeď. I to je poměrně zábavná činnost, díky které od nich bude alespoň na chvíli pokoj.
schovka pod polštáři

Stolní hry

Každý má doma alespoň jednu stolní hru, kterou může hrát se svými potomky. Ať už je to člověče nezlob se, Monopoly nebo něco jiného, královsky se u toho můžete bavit. Výhodou těchto her navíc je, že se u nich dokáží do syta pobavit jak děti, tak i dospělí.

Slovní fotbal

Pokud máte trochu odrostlejší děti, které jsou alespoň školou povinné, můžete je naučit hrát slovní fotbal. Jde o velice zábavnou hru, při které si mohou výrazným způsobem zlepšit i svou slovní zásobu, takže se jedná o hru a lekci češtiny zároveň. Tento druh zábavy vám může vydržet na hodně dlouho, zvláště, budete-li vymýšlet slova pouze na jedno poslední písmeno. S tímto druhem hry vám deštivé odpoledne uteče rychle jako voda, a ještě budete mít dobrý pocit, že se děti něco naučili.