1.3.2019

Kus přírody v bytě

Od zadax.cz

Pokud jste milovníkem přírody, tak si jí můžete dopřát i doma . Stačí si na ní udělat místo. Vhodným přírodním doplňkem můžou být květiny, malé stromky nebo taková zimní zahrada. Zimní zahrada je místnost, do které umisťujete kytky, které máte rádi. Dá se v ní relaxovat.
morče v boudě
Hodit se Vám budou květiny různého druhu. Můžete si zajet do zahradnictví a nechat se inspirovat různými dekoracemi. Můžete si zde vybírat z velkého množství květin, stromků a keřů. Pokud se rozhodnete dát si domů malý stromeček, tak až bude větší, tak ho můžete přesadit buď na zahradu nebo k Vám před barák. Díky stromku budete mít doma více kyslíku. Více kyslíku budete mít i díky květinám. Všechny tyto rostliny totiž produkují kyslík a spotřebovávají oxid uhličitý. Pročistí Vám tedy v domácnosti vzduch.
Na parapety u oken si můžete pořídit dovnitř i ven nějaké ty rostlinky. Zvenku můžete mít ty, které se hodí na balkóny. Dovnitř doporučujeme vybírat ty, které jsou označeny jako pokojové rostliny. Těch můžete mít doma kolik chcete. Je to pouze na Vás, jak si zařídíte Váš byt/dům. V květinářství Vám rádi poradí, pokud se v nich nevyznáte. Doporučí Vám ty, které si můžete snadno umístit do pokoje, jaké jsou nenáročné na péči a o které se naopak budete muset pečlivě a pravidelně starat a udržovat je. Nebojte se zeptat, pokud jste laik. Jak se říká, tak učený z nebe nespadl a každý se musíme v životě pár věcí naučit nebo se je přiučit. Nemůžete vědět všechno.
kaktusy na okně
Pokud pro Vás rostliny neznamenají přírodu, tak to můžou být třeba zvířata. Těch se do domácnosti hodí spoustu. Jen si musíte promyslet, co byste asi tak chtěli. Máte na výběr mezi hlodavci, ptáky, kočkou, psem atd. Jestliže chcete nenáročné zvířátko, které nebude potřebovat hodně Vaší pozornosti, tak doporučujeme morčátko a králíka. Je o ně jednoduchá péče. Nemusíte je venčit.
Do každé domácnosti se dá vnést příroda. Je pouze na člověku, co to pro něj znamená a co si představuje, že by to mělo být.