29.5.2021

Instalatéra voláme i kvůli ucpanému odpadu

Od zadax.cz

Tampony do toalety nepatří – někteří lidé si pletou záchod s odpadovou jímkou a snaží se tu spláchnout i to, co by vás nikdy nenapadlo. Zbytky kotlet od oběda, zkažené brambory se slupkou, dřevěné hobliny, stelivo pro zvířata, menstruační vložky, tampony, gázu a obinadla, ořechové skořápky, prostě co spojené klozetové nádoby pojmou, to se jednoduše propláchne vodou a je to – snadný úklid. Jenže ten se pak ve finále může pěkně prodražit.

záchodová mísa

Instalatér Praha Servis vířivých van se ve svém životě může potkat s lecčíms a jeho řemeslo mu v některých situacích rozhodně nezávidíme. Zpravidla to bývá v situacích, kdy odpadové potrubí řekne: „dost!“ a další nečistoty již nepropouští. Příčinou ucpaných odpadů nemusí být zdaleka pouze hygienické tampony, ale docela běžné zanesení drobným biologickým materiálem a bujné rozmnožování bakterií. Bakterie dovedou skutečně neuvěřitelné věci, možná jste již někdy v životě sami rozebírali umyvadlový sifon a se zájmem pozorovali, jak silná vrstva páchnoucího hnědého či černého slizu se tu dokáže usadit. Jestliže jim k tomu vypomůžeme vhodným předmětem, který potrubí přepaží, vytvoří se tu zátka, kde se bakterie mohou lépe a rychleji množit, a celý proces zacpání průchodného odpadového potrubí se tím urychlí.

moderní koupelna

Instalatéři pak musí nasadit „těžkou techniku“, mechanizační či chemické prostředky, např. protahovací spirálu nebo tlakový čistič, ovšem inkasují za svou práci přiměřenou odměnu. Buďte raději obezřetní a toaletu využívejte skutečně jen na to, k čemu byla původně určena. Kuchyňské odpadky a hygienické potřeby odhazujte do komunálního odpadu, tedy do kontejneru, jehož útroby žádné tlakové čištění nevyžadují. Budete pak instalatéra volat méně často, případně pro příjemnější záležitosti, např. instalaci nové vodovodní baterie na kuchyňské lince či zprovoznění vytápění v podlaze.