24.3.2018

Elektrický rozvaděč a jeho důležitá role

Od zadax.cz

Elektrická instalace je důležitá součást provozu domácností, firem a dalších zařízení. K tomu, aby však mohla být kvalitně a komfortně využívaná, je potřebné bezpečné zajištění pomocí rozváděcích skříní, kterých součástí je elektrický rozvaděč.

skříňka

Díky němu je používání elektrické sítě daleko bezpečnější a pohodlnější. Obsah tohoto zařízení tvoří soubor spínačů, řídících a měřících prvků. Tím jsou propojené jedno nebo více obvodů, které jsou napájené z jednoho nebo více vstupů.
Jedná se o důležité a vyhrazené zařízení, které musí splňovat spoustu technických norem a tím zajistit bezpečnost při používání elektrické energie.
Při instalaci v budovách se jedná o univerzální skříně, které se montují do zdi nebo na stěnu. Skříně jsou buď z plastu, nebo ocele.

elektrická skříňka

Kromě rozvaděčů na hotové firemní či soukromé budovy jsou i speciální rozvaděče určené pro staveniště. Jedná se o distribuční zařízení určené k propojení několika jednotek, které předchází problémům se zapojením elektřiny na stavbách.
Díky pestrému sortimentu si můžete vybrat dokonce s více provedení. Obvykle jde o řešení, které je uzamykatelné, takže tím zabráníte manipulaci nepovolaných osob.

Staveništní rozvaděče se používají na zapojení stavebních strojů, elektrického nářadí a dalšího příslušenství jako jsou třeba stavební buňky. Vybírat můžete také podle počtu zásuvek, velikosti a podobně.
Můžete je nakonec využívat nejen na stavbách, ale i jako náhradu elektrické centrály třeba na zahradě. Vhodně řešený elektrický přísun elektrické energie se vždycky hodí.

Výhodou je, že takový rozvaděč si můžete nejen zakoupit, ale také pronajmout a využívat jej pouze po dobu nezbytně nutnou. Takže skvělé řešení nejen pro rodinné domy, firmy a stavby, ale také k rekreačním zařízením a při dočasně řešeném provozu.
Při montáži je důležité také měření NN a VN pomocí specializovaných měřících přístrojů. Díky tomu získáte řešení na míru, které je bezpečné a určené přímo vašim potřebám.