23.7.2018

Chcete si vydělat vlastní bitcoiny?

Od zadax.cz

Možná jste si také přečetli několik zajímavých článků a o kryptoměnách a nyní čím dál, tím více toužíte po tom, abyste si do svého finančního portfolia mohli nějakou tu novou digitální kryptoměnu také zařadit. Buď proto, že vás zaujala jako zajímavé zhodnocení vašeho finančního majetku, protože čím dál více analytiků spekuluje o tom, že v budoucnu cena kryptoměn poroste, anebo proto, že takovou kryptoměnu jako jsou například všude skloňované bitcoiny, považujete za zajímavost, kterou byste chtěli mít doma také vy.
zlaté bitcoiny

Otázka tedy zní, jak se k takovým bitcoinům dostat.

Existují v zásadě dvě poměrně odlišné možnosti – bitcoiny si můžete buď koupit anebo si je vydělat.

Pokud jde o nákup bitcoinů, tak je to podobné jako v případě jiné cizí měny. Seženete je buď ve směnárně anebo na burze, a v poslední době dokonce i ve specializovaných automatech. Bitcoiny už si tedy v dnešní době může sehnat naprosto každý. Jejich cena je závislá na aktuálním kurzu, ovšem je potřeba počítat s tím, že typickým znakem digitální měny je to, že se její kurz rychle mění.

Odpověď na otázku jak vydělat bitcoiny je o něco komplikovanější. Jistě jste již narazili na termín často skloňované těžby bitcoinů. Takzvaná těžba bitcoinů je vlastně způsob, jak ověřit probíhající transakce v kryptoměně. Velkou předností různých digitálních platidel je to, že tato měna je decentralizovaná. Jednotlivé transakce proto neprobíhají skrze jedinou autoritu, ale přímo mezi jednotlivými uživateli, což v praxi znamená, že takové obchodní transakce nelze falšovat ani rušit. A právě zmínění těžaři jsou ti, kteří je ověřují, kryptoměny jsou tedy plně transparentní.
malý bitcoin

V zásadě máte k dispozici dva způsoby jejich těžby. Můžete si pořídit buď speciální výkonný hardware –asic zařízení anebo použít výkonné grafické karty. Musíte však počítat s poměrně vysokou vstupní investicí, která se vám však třeba v případě bitcoinu může rychle vrátit.