27.2.2023

Bungalov do L – luxusní řešení bydlení

Od zadax.cz

Bungalovy jsou typy příbytků, které bychom s trochou nadsázky mohli označit za nadčasové a luxusní. Docílíte s nimi takových řešení, že návštěva, která od vás odchází, zatouží bydlet podobným způsobem a opustit svůj stávající příbytek, například městský byt. Co je na bungalovech do L tak zajímavého a výjimečného?

nízké bungalovy

Půdorys – tvar písmene L přímo vybízí k vytvoření zastřešené přilehlé terasy se zahradním nábytkem. Prodloužíte si tím obytný prostor o další metry a zvolíte-li jeho výhodnou polohu se zajímavým výhledem, budete tu se zájmem trávit dlouhé hodiny až do noci s přáteli třeba nad šálkem kávy nebo jahodového koktejlu. Písmeno L je výhodné i pro vnitřní uspořádání, například pro polohu obývacího pokoje vůči koupelně, kuchyňskému koutu a ložnici.

Nízká stavba – nízký dům sice vypadá na první pohled lacině, ale nenechte se mást klamnou iluzí. Vzhled bungalovů je totiž tím zásadním, co předežene každou patrovou stavbu, co se týče souladu s okolní krajinou a zejména se všemi prvky v zahradě. Bungalov dokonale e zapadne mezi pěstěný trávník a okrasné dřeviny, na rozdíl od dvoupatrové vily, která rostlinám spíše stíní, a budí dojem, že se sem ale vůbec nehodí.

dřevěný dům

Snadné začlenění dalších stavebních prvků – k bungalovu poměrně snadno napasujete pergolu i altán anebo garážové stání pro osobní auto. Stačí zvolit vhodnou lazuru dřeva a střešní krytinu a máte vyhráno.

Údržba – udržovat v dobrém technickém stavu bungalov do L je mnohem snazší a také bezpečnější, než jakýkoli jiný objekt. Po případném pádu ze žebříku vám hrozí spíše pohmožděniny a odřeniny, než zlomeniny. A případné pády ze žebříku z vyšších pater mohou končit i smrtí. V bungalovech snadno vyčistíte okap od listí, opravíte hromosvod, fasádu, střešní krytinu či komín, a někdy na to stačíte i svépomocí, aniž byste povolávali na práci řemeslníky.