3.9.2018

Vyzkoušejte plstění, bude vás bavit

Od zadax.cz


Plstění je skvělý koníček nejen na dlouhé zimní večery, a uvidíte, že pokud si ho pustíte k tělu, tak si získá i vás.
Skvělé na něm je, že k němu prakticky nic moc nepotřebujete. Stačí vám pár smotků přírodního materiálu, konkrétně ovčího rouna a plstící jehla, nějaká podložka, a to je vše. Samozřejmě jsou tady ještě další vychytávky na mokré plstění, další jehly, podložky, a především různá rouna – barevná, přírodní, česaná, zkrátka je zde velký výběr materiálu, který můžete využít, a to se vždy hodí.
přírodní produkt
A jak to s takovým plstěním chodí? Plstění je vlastně naprosto přirozený proces, při kterém ovčí vlna za působení vlhkosti, vyšší teploty a tření plstnatí. Určitě si i vy vybavíte, jak jste někde venku viděli ovečku, která měla svůj kožich plný velkých chuchvalců. Její rouno bylo jednoduše plstnaté. Ale nemusíte se bát, výsledek vaší práce bude sice záviset na stejném principu, ale bude o mnoho hezčí!
stojan na klobouky
Díky této staronové technice, nebo lépe řečeno starému řemeslu, si můžete vyrobit celou řadu krásných bytových dekorací, módních doplňků i zcela praktického vybavení. Vždyť pokud jde o předměty denní potřeby, tak z plsti se vyrábějí třeba papuče anebo klobouky, ale jistě byste našli ještě celou řadu dalších věcí. Nicméně mezi lidmi, kteří se plstění ve svém volném čase věnují, jsou oblíbenými výrobky především hračky pro děti, a poté různé brože, náušnice a jiné módní ozdoby.
plstěný obal
Nicméně stále jsme si neřekli, jak docílit toho, aby z chuchvalce ovčího rouna vzniklo něco pěkného, zkrátka požadovaný výrobek. Není to vlastně nic složitého. Pouze do smotku rouna neustále vpichujete plstící jehlou, čímž rouno za prvé zpevňujete, a za druhé patřičně tvarujete do požadovaného tvaru. Podobným způsobem můžete k základu přidávat také další barvy, a tak podobně. Uvidíte, že jakmile tuto techniku jednou vyzkoušíte, půjde vám vše dobře a rychle od ruky.