30.5.2023

Vychutnejte si ovocný čaj – Jak vybrat ten kvalitní a co by měl obsahovat?

Od zadax.cz

Ovocný čaj patří bezesporu k nejoblíbenějším, vychutnat si takový čaj, můžeme jen, když jej vhodně vybereme. Na co se zaměřit? Jaký ovocný čaj je nejlepší?

Vychutnejte si ovocný čaj – Jak vybrat ten kvalitní a co by měl obsahovat?

Všichni milovníci čajů vědí, že nejlepší je čaj sypaný. Porcované sáčkové čaje ani zdaleka nedosahují takové kvality, jako čaje sypané. Proto, pokud si chcete čaj opravdu vychutnat, měli byste jej řádně vybrat a také byste ho měli kupovat na správných místech. V běžných potravinových řetězcích jsou obvykle k dostání čaje právě jen porcované, což jistě usnadní přípravu čaje, jeho chuť ale ani účinky nedosahují takových kvalit. Jak si vybrat skvělý ovocný čaj a na co byste se měli zaměřit?

ovocný čaj

Čaj, který si můžete vychutnat kdykoliv

Ovocné čaje vynikají především svou vůní, ale i chutí. Mohou mít nejrůznější příchutě a dost často se míchají z několika druhů ovoce a dalších bylin či rostlin. Nejčastěji se pak k ovocným čajům přidává například ibišek. Skvělé na ovocných čajích je, že je můžete pít kdykoliv, v zimě pomohou zahřát a v létě zase osvěžit. Kvalitní ovocný čaj je natolik bohatý na aroma a chuť, že vůbec není nutné jej přislazovat. Ale samozřejmě si ho můžete ochutit například medem, cukrem nebo třtinovým cukrem. V ovocných čajích také nenajdeme žádný kofein, takže jsou velmi vhodné i pro děti a můžete si tak čaj dopřát kdykoliv a to i večer před spaním.

sypaný čaj

Jak vybrat ovocný čaj

Ovocné čaje obsahují obvykle hodně vitamínů, jsou tak skvělým doplňkem k pitnému režimu třeba v období chřipek a nachlazení. Ovoce totiž obsahuje zejména vitamín C, kvalitní sypaný čaj poznáte také podle toho, že obsahuje poměrně velké kousky ovoce, také může obsahovat i další bylinky nebo kousky sušených rostlin, květin a podobně. Často se totiž prodávají směsi, kdy v ovocném čaji najdeme více komponentů.

Ovocné čaje se mohou pít teplé i studené, v létě si tak z nich lze připravit skvělý a osvěžující nápoj. V zimě zase naopak zahřejí. Vždy je ale nutné pít během dne i jiné tekutiny, pitím ovocných čajů ve větší míře, můžete riskovat překyselení organismu.