26.5.2021

Pouzdro určitě neuškodí

Od zadax.cz

Všechno, co má nějakou hodnotu, se musí pochopitelně chránit. A to se nemusí týkat jenom nějakých zlatých pokladů, ale třeba i zdánlivé banality, jakou jsou klíčky od auta. Ty je záhodno chránit, a to před poškozením, též. Protože jsou dnes takovéto klíčky od auta něčím úplně jiným, než čím byly kdysi.
Dnešní klíčky od auta už nejsou pouhými kousky kovu. Je to jemná elektronika ukrytá v plastovém pouzdře. A jak všichni dobře víme, plast toho zase až tak moc nevydrží, ani při hodně šetrném zacházení, a pokud by se měl takový obal poškodit, byl by i elektronický obsah více než zranitelný.

svazek klíčů

A jak si tedy počínat, aby se klíčkům od auta, pokud možno nic nestalo? Ano, je třeba používat cokoliv, co zabrání negativnímu působení vnějších vlivů, co ochrání před zbytečným mechanickým poškozením, znečištěním a jinými potenciálně hrozícími škodami. Třeba i silikonová pouzdra.
Určitě už tento materiál a kryty z něj znáte. Spíše ale z používání mobilních telefonů, u nichž se právě taková silikonová ochrana často využívá. Ovšem zrovna tak se tento materiál využije i u moderních autoklíčů.

klíč od Mercedesu

Tato pouzdra spolehlivě chrání skelet s tlačítky a citlivou elektroniku před otěrem i tlakem, a přitom jde o materiál neklouzající, příjemný na dotek, měkký, pružný a současně i pevný. Což činí pouzdra z tohoto materiálu rozumnou volbou, na kterou by měli naši motoristé určitě vsadit. Díky tomu se nám totiž daleko méně pravděpodobně poškodí nebo opotřebuje klíč vybavený imobilizérem, oním bezpečnostním bodem, který chrání vozidlo před krádeží. Díky tomu je možné mnohem déle zamykat i odemykat svoje vozidlo bezpečně a současně i snadno. Což by nám, jakkoliv opotřebovaný nebo poškozený klíč nezaručoval. A než si, co chvíli shánět klíč náhradní, to už je opravdu lepší vsadit na jeho jednoduchou a levnou silikonovou ochranu.