16.3.2024

Maturita nebo výuční list?

Od zadax.cz


Tuto otázku se klade spousta mladých lidí a také jejich rodiče. Právě rodiče mají v mnoha ohledech velké slovo ohledně studia dětí. Nejen, že jim určí, co budou studovat, ale také je do studia učí, aniž by to děti zajímalo. To je ovšem velká chyba, děti by se měly rozhodovat sami a vybírat si takové studium, jaké je baví nebo jim je nejblíže. Pokud vaše děti, ať už dcera nebo syn, chtějí jít na řemeslo, tak jim v tom nebraňte. Výuční list je mnohem více atraktivnější a vaše děti seženou mnohem rychleji práci, než kdyby si vystudovali vysokou školu. Navíc mnoho z nich po vystudování vysoké školy ani neví, co by chtěli dělat, to se jim na výučním listě nestane, protože je obor prostě daný.

elektrikář Praha

Pokud si vaše dítě vybere výuční list, tak ho v tom podpořte a nebraňte mu v tom, co ho baví. Ať už se uchytí ve firmě elektrikář Praha východ technologie-budov nebo začne pracovat pro nějakou instalatérskou firmou, tak význam je stejný, a to dostatek práce. Těchto lidí na českém trhu nedostatek a vystudováním řemesla určitě nic nepokazí. Navíc, pokud si udělají u nějaké firmy praxi a budou šikovní, tak si mohou otevřít vlastní firmu a být svým pánem. Toto je obrovská výhoda oproti tomu, když vystudujete maturitní obor a sami nevíte, co chcete dělat. Vezměte si takovou ekonomiku a podnikání.

elektrikář Praha

Po splnění maturitní zkoušky neví ani polovina lidí, co chce dělat. V oboru samotném nezačne pracovat ani pět procent lidí a většina ani po vystudování neví, na co daný obor byl dobrý. Oproti tomu řemeslo, kde máte neustálou praxi a stále se zdokonalujete v jednom obru vám dá mnohem více. Navíc, neztrácíte roky maturitním vysvědčením, které je k ničemu a po třech letech studia jdete rovnou pracovat. Věřte, že vystudováním výučního oboru získají děti mnohem více než kdyby šli na maturitní obor. Řemeslo je a také bude velice žádané a o práci nebude nikdy nouze.