17.5.2020

Ekologický zdroj teplé vody

Od zadax.cz

Možná hned každého napadnou teplé podzemní prameny, ale to je na velkém omylu. Jedná se totiž o krasavici, která se pyšní štíhlým tělem, má čisté a přitažlivé linie a v podstatě nikde neudělá žádnou ostudu. Že je to zajímavé? Tak to je pravda, protože tentokrát se jedná o venkovní solární sprchu, která skutečně svým designem může být i skvělým dekorativním doplňkem u našich domovů. Vzhledem k tomu, že je solární, tak již podle názvu je jasné, že se nejedná jen tak o nějakou krasavici. Právě skvěle poskytuje teplou vodu a to aniž by potřebovala k ohřevu nějaký elektrický či jiný zdroj ohřevu, o který bychom se museli nejprve postarat. Postačí totiž sluneční paprsky a teplé vody je dostatečné množství, klidně pro celou rodinu.

solární sprcha

Princip fungování je jednoduchý

Venkovní solární sprcha je určena na používání venku, jak název sám již říká. Potřebuje stát na pevném podkladu, aby byla bezpečná při používání, a také ji musíme napojit na zdroj vody. Její tělo je v podstatě zásobník, který obsahuje několik desítek litrů vody. Za pomoci slunečního záření se ohřeje klidně až na 70 stupňů a to je celkem dost vysoká teplota. Díky tomu se mohou zahrádkáři po úmorné práci na zahradě nebo v sadě, velmi příjemně osprchovat. Také je taková věcička šikovná k samotnému bazénu. Při sprchování totiž ze sebe smyjeme všechny nečistoty a v podstatě si do bazénu nezaneseme nic, co by tam dělalo později neplechu. I to má svoji velkou výhodu, že bazénová voda nebude potřebovat tolik údržby.

zahradní sprcha

Různé velikosti

Výrobci se snaží vyhovět všem zákazníkům a tak není divu, že trh nabízí tak velké množství produktů, že je složité mnohdy zvolit ten správný. A rozhodně to nikdy není v ceně, ale spíš v tom, kolik litrů nám poskytne a také jaký má design. Nechceme přece k domu umístit strašáka. Také dražší modely nám dávají možnost mixovat pohodlně vodu, jakoby se jednalo o klasickou sprchu, kterou máme doma. Nicméně její montáž je velice snadná a zvládne ji každý podle návodu hravě.