16.9.2019

Běhejte pro zdraví

Od zadax.cz

Minimálně už od dob slavného běhu od Maratonu patří tento druh pohybu mezi oblíbené kratochvíle mnoho lidí po celém světě. Pokud chcete sportovní aktivitu, která vás nebude stát prakticky žádné peníze, dejte se právě na běhání. Opravdu k němu nic moc nepotřebujete. Stačí mít triko, šortky nebo v případě chladného počasí tepláky a samozřejmě tenisky. Zde byste ovšem příliš šetřit neměli. Chcete-li dosahovat dobrých výkonů, ovšem ne na úkor bolesti, měli byste si koupit kvalitní boty, které vám budou nejen dokonale sedět, ale také budou mít veškeré moderní prvky, bez kterých se při pravidelném běhání obejdete jen stěží. Zkuste běhat v polorozpadlých křuskách a pak se dejte výklus v moderních teniskách a hned poznáte ten rozdíl, který je opravdu diametrální.

běžci a cyklisti

Vhodná místa

Ani co se týče možností, kde běhat, nejste kdovíjak omezeni. V podstatě můžete kamkoliv. Ideální je ale běhání na místech, kde se nevyskytuje příliš mnoho lidí, například v parcích, okolo řek nebo na obdobných místech. Zajít se proběhnout na náměstí jistě musí také své kouzlo, ale v tom případě se musíte připravit na to, že budete muset neustále uhýbat celé řadě lidí, což asi není vaším záměrem. Mnohem lepší je mít k běhání prostor než si hrát na kličkovanou.
bolavá noha

Zhubnete

Důvodů, proč běhat, je samozřejmě mnoho. Jedním z těch největších lákadel pro lidi je možnost, že zhubnou. To je pravda. Když se budete tomuto pohybu věnovat opravdu s železnou pravidelností, to znamená alespoň třikrát týdně po dobu půl hodiny, můžete zhubnout relativně rychle. Samozřejmě hodně záleží na tom, jak máte poskládaný jídelníček. Pokud budete běhat skoro každý den hodinu a pak si doma dáte svíčkovou se šesti, nečekejte žádné zázraky. Běhání a sport obecně nejsou samo spásné, je potřeba je ještě doplnit správným životním stylem, jinak nebudou vaše výsledky takové, jak byste možná očekávali.